Sosyal Medyada Biz}

Petrol Ofisi Bor yağı

Su ile Karışabilen Metal İşleme Yağı

Çeşitli metallerin işlenmesinde (kesme ve taşlama) su ile %5-10 oranında karıştırılarak kullanılan çok amaçlı bir metal işleme sıvısıdır.

Özellikleri ve Faydaları • Bakteri üremesini azaltarak servis ömrünü uzatır. • Kesici takımların ömrünü uzatarak ıskarta miktarını azaltır. • Ağır işlemlerde talaş kaynamasını kontrol altında tutarak işlenen yüzeyin düzgün ve temiz olmasını sağlar. • Oluşturduğu kararlı emülsiyon ile sert sularda bile performansını sürdürür. • Duman ve koku yapmaz. • Paslanma ve korozyona karşı sistemi korur.

bor-teknik

Kullanıldığı Yerler Alüminyum ve bakır alaşımları, yumuşak çelik ve dökme demir gibi metallerin hafi f ve ağır talaş kaldırma işlemlerinde (talaşlı imalat) alüminyum çubukların sıcak çekilmesinde (talaşsız imalat) yağlayıcı ve soğutucu olarak çok uygundur. Mükemmel soğutur. Uyarı: Emülsiyon hazırlanmasında suyun içerisine yağ eklemesi tanktaki su, sirkülasyon halindeyken yavaşça yapılmalıdır. Asla yağa su eklenmemelidir. Yeni emülsiyon hazırlanmadan önce tank tamamen boşaltılıp temizlenmelidir. Emülsiyon eklemelerinde asla düz su kullanılmamalıdır, ayrı bir tankta hazırlanmış uygun konsantrasyondaki emülsiyon ile gerekli eklemeler yapılmalıdır.

KARŞILAŞTIRMA TABLOSU 

Petrol Ofisi  Mobil  Shell  BP Castrol  Total  Opet 
BOR YAĞI  MobilCUT 122 Dromus BS  Soltrend GP Cooledge B1 (BI) Lactuta LT 3000  Orca bor yağı

 

Petrol Ofisi Madeni Yağlar Endüstriyel Satışlar
0212 549 52 22 -0541 371 18 04
info@apetpetrol.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN