Sosyal Medyada Biz}

 

Petrol Ofisi CLEANCUT 200 

Hafif / Orta Ağırlıkta İşlemler için Metal İşleme Sıvısı

CLEANCUT 200, eşitli malzemelerin işleme ve taşlama operasyonları için geliştirilmiş bio-stabil mikroemülsiyon türü, orta yağlı, universal bir metal işleme sıvısıdır. Sert sular ile kullanılmaya uygundur. Su ile karıştırıldığında yarı saydam bir emülsiyon oluşturur. İçindeki yüksek performans katıkları çok iyi kesme özelliği sağlar. Hafif ve orta ağırlıktaki işleme operasyonları için uygundur. CLEANCUT 200, özel formülasyonundan dolayı birçok demir dışı metalde de kullanılmaya uygun bir üründür. Bu ürün nitrit, fenol, sülfür, klor, ikincil aminler ve NPE ihtiva etmez.

Genel Özellikleri • Bio-stabildir. • İyi köpük kontrolü. • Genel maksatlıdır. • İyi işleme özelliklerine sahiptir. • Orta yağlı bir sıvıdır. • CNC tezgâhlarda kullanılmaya uygundur. • Yağlayıcılık özelliği iyidir. • Birçok demir dışı metalde kullanılabilir. • Yüksek sert su stabilitesi.

.

Kullanım Alanları Döküm, karbon çelikleri ve alaşımlı çelikler, hafi f ve orta ağırlıkta işleme operasyonları, bazı demir dışı metaller, universal işlemler.

Uygulama Şekli CLEANCUT 200’ün karıştırılması kolaydır. Ürünü tavsiye edilen oranda suya karıştırınız. Karıştırma için ideal su sıcaklığı 5-25ºC’dir.

Tavsiye Edilen Başlangıç Konsantrasyonları Optimum konsantrasyon su kalitesine ve çalışma şartlarına bağlı olarak değişebilir, başlangıç için aşağıdaki konsantrasyonlar önerilir. Refraktometre ile kontrol yapılacaksa refraktometre katsayısı 1.5 olup, bu katsayının temiz bir sıvı için geçerli olduğu unutulmamalıdır.
Tornalama % 5 – 6
Diş çekme % 6 – 7
Frezeleme % 5 – 6
Testere ile kesme % 5 – 6
Delik işleme % 5 – 6
Taşlama % 4 – 5

Kullanma ve Depolama Dondan ve direkt güneşten koruyunuz. 5-30ºC civarında stoklama yapınız.

 

KARŞILAŞTIRMA TABLOSU 

Petrol Ofisi  Mobil  Shell  BP Castrol  Total  Opet 
CLEANCUT 200 Mobilcut 222 Mobilcut 232 Adrana D 208, Adrana D 209 Hysol T 15, Hysol G, Hysol G 100  Fuchs Ecocool RM 110/Fuchs Ecocool RM 130

Petrol Ofisi Madeni Yağlar Endüstriyel Satışlar
0212 549 52 22 -0541 371 18 04
info@apetpetrol.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN